„Toyota“ pradėjo išankstinę naujojo „GR Yaris“ prekybą

Startavo išankstinė naujojo „Toyota GR Yaris“ modelio prekyba. Prieš trejus metus debiutavęs sportiškasis hečbekas, įkvėptas „Toyota GAZOO Racing“ padalinio patirties aukščiausio lygio automobilių ralio varžybose, buvo visapusiškai atnaujintas. Tiek dizaino, tiek techniniai ir konstrukcijos patobulinimai suteikia dar geresnių vairavimo pojūčių.

Naująjį „GR Yaris“ galima rinktis dviejų įrangos lygių – „Sport“ arba „Premium“. Automobilis gali būti komplektuojamas su mechanine arba automatine pavarų dėže. Lietuvoje naujojo modelio kaina prasideda nuo 45 tūkst. 750 eurų.

Reikšmingi patobulinimai

„GR Yaris“ viduje buvo atlikti reikšmingi pakeitimai, siekiant suteikti vairuotojo vietai autentišką sportiškumo pojūtį. Salono dizainas sukurtas laikantis „vairuotojas pirmiausia“ principo. Jis puikiai tinka ir visam automobiliui apibūdinti. GR komanda pasinaudojo ralio ir kitų automobilių sporto šakų dalyvių patirtimi kaip įkvėpimu ir pakoregavo valdymo prietaisų išdėstymą, tad nuo šiol vairuotojai turės greitesnę, aiškesnę prieigą prie svarbių sistemų.

Kaip ir galima tikėtis iš tokios išgrynintos paskirties automobilio, „GR Yaris“ išorės pakeitimai toli gražu nėra paprasti kosmetiniai patobulinimai. Profesionalų ir vairavimo meistrų atsiliepimai bei patirtis, įgyta automobilių sporto įkarštyje, ir vėl buvo neatsiejama pakeitimų dalis.

Esminis modelio principas išlieka tas pats: „GR Yaris“ yra unikalus trejų durelių automobilis, į kurį iš standartinio „Yaris“ hečbeko perkelti tik galinių žibintų blokai, antena ir šoniniai veidrodėliai. Visi kiti elementai buvo peržiūrėti ir patobulinti, kad užtikrintų optimalią prispaudimo jėgą, aerodinamiką bei sukibimą su kelio danga.

Pagrindinės atnaujinto modelio naujovės yra dar daugiau galios ir dar didesnį sukimo momentą išvystantis trijų cilindrų variklis su turbokompresoriumi (jis – vienas geriausių pasaulyje) ir visiškai nauja aštuonių greičių „GAZOO Racing“ tiesioginė automatinė pavarų dėžė. Ši transmisija leidžia  perjungti pavaras lenktynių režimu.

Debiutavus „GR Yaris“ modeliui, jo 1,6 litro turbokompresorinis variklis buvo galingiausias pasaulyje trijų cilindrų serijinės gamybos agregatas. Dabar jis pajėgia dar daugiau: galia padidinta 19 AG (nuo 261 AG iki 280 AG), o vairuotojas gali išnaudoti papildomus 30 Nm sukimo momento (išaugo nuo 360 iki 390 Nm).

Šis naujas eksploatacinių savybių etalonas dar kartą patvirtina konkurencinį šio modelio pranašumą savo klasėje. Autentišką lenktyninio automobilio valdymo pojūtį suteikianti „Toyota“ taip pat patvirtina savo siekį sukurti ralio automobilį kasdieniams keliams.

Naujojo „GR Yaris“ asortimente pristatoma ir nauja kėbulo spalva – „Deep Metal Grey“ pilka. Taip pat tebesiūlomos jau anksčiau pristatytos firminės spalvos „Emotional Red 2“ raudona, „Precious Black“ juoda, „Pure White“ ir „Platinum White Pearlescent“ balti atspalviai. Visas šias spalvas tradiciškai naudoja „Toyota GAZOO Racing“ komandos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.