Noriu automobilio, bet neturiu pakankamai pinigų. Ką daryti?

paskola automobiliui

 

Automobilių industrija – tai daugybė skirtingų modelių. Visiškai natūralu, kad jų daug ir antrinėje rinkoje (kaip sakoma, iš antrų rankų). Kartais tiesiog labai norisi mašinos, o kartais tai yra būtinybė. Jei stokojama pinigų, ar greitasis kreditas padėtų?

Pirmiausia reikėtų apibrėžti automobilio reikšmę ir kredito sampratą, o tada bus galima aptarti, ar verta tokiam pirkiniui skolintis, ar geriau palaukti ir pataupyti.

Automobilis – transporto priemonė, patogumas, būtinybė, hobis

Kiekvienam žmogui automobilis reiškia kai ką skirtingo. Tai puikiai atspindi skaičiai odometre. Vienas žmogus per metus nuvažiuoja kelis tūkstančius kilometrų, o kitas – keliasdešimt tūkstančių. Kai kuriems tai priemonė nuvykti iš taško A į tašką B (į darbą, į sodą…), kiti mėgsta keliauti, ir ne tik gimtinėje. Automobilio reikšmė itin didelė gyvenant užmiestyje, kaime.

Nemažai vairuotojų pasakytų, kad nuosavas automobilis yra patogumas, galimybė geriau valdyti savo laiką nei renkantis viešąjį transportą. Mašinos taip pat yra ir hobis – juk buriasi ištisos bendruomenės, pavyzdžiui, japoniškų automobilių fanai. Kas be ko, mašinos yra ir uždarbio šaltinis – tiek pardavėjams, tiek mechanikams.

Rimtas pirkinys

Ar su kreditu, ar iš nuosavų santaupų, automobilis yra rimtas pirkinys. Ką reiškia „rimtas“? Ogi tai, kad kaina siekia ne kelis eurus (dažniausiai ir ne kelis šimtus), todėl prieš įsigyjant gerai pagalvojama, atidžiai renkamasi. Svarbu suprasti, kad ne vien įsigijimas reikalauja patuštinti kišenę. Kartais laukia visa virtinė darbų, ką ir kalbėti apie neplanuotus. Galima sudaryti nemažą sąrašą:

  • galbūt patikrinimas servise;
  • pats automobilis;
  • techninė apžiūra / draudimas / registracija;
  • diržų, tepalų, filtrų keitimas;
  • ratlankiai, padangos.

Kai kada ir dar daugiau: dujų įranga, antikorozinis padengimas ir pan. Galima įvardyti ir pačią kelionę apžiūrėti automobilio (kuro sąnaudos). Įsigijus transporto priemonę ateityje laukia tokios elementarios išlaidos kaip stabdžių kaladėlės, bet gali pasitaikyti ir neplanuotų gedimų, ypač turint omenyje, kad didžiąją rinkos dalį sudaro nenaujos mašinos.

Pradėjus skrupulingai skaičiuoti kiekvieną smulkmeną, kreipti dėmesį į šimtąsias kuro sąnaudų dalis, imama suprasti, jog visko neišmatuosi, o kartais ir nebūtina. Ko gero, sutiksite, kad vienu litru didesnės kuro sąnaudos ne visada reiškia, kad automobilis mažiau ekonomiškas. Kartais didesnis „rijikas“ žymiai sklandžiau važiuoja ir reikalauja žymiai mažiau kitokių išlaidų. Panašiai pasakytume ir apie automobilio kainos bei kuro sąnaudų santykį. Juk perkant automobilį už 60 tūkst. eurų tikriausiai nebus labai svarbu, ar jis naudoja 9, ar 10 litrų kuro šimtui kilometrų.

Dar vienas įdomus pavyzdys: vienas automobilis kainuoja 2,5 tūkst. eurų, o kitas – 8 tūkst. Pirmojo kuro sąnaudos – 8,5 litrų benzino, o antrojo – 8. 8 Pastarasis (8 tūkst. eurų vertės) variantas lyg ir ekonomiškesnis. Tačiau pirmuoju atveju pati mašina kainuoja 5,5 tūkst. eurų mažiau. Pirmas pirkinys ekonomiškesnis dėl savo paties kainos. Tačiau kuo naujesnis automobilis, tuo daugiau kitokių pliusų jis turi, pavyzdžiui, geresnę saugumo įrangą. Tad kiekvienu atveju pasirinkimas individualus ir, aišku, reikalaujantis nemažai pagalvoti.

Kreditas – galimybė, atsakomybė, įsipareigojimas

Turbūt nereikia papildomai aiškinti, kad greitasis kreditas suteikia galimybę ką nors įsigyti (pavyzdžiui, automobilį). Tačiau pasiskolinimas kartu yra ir įsipareigojimas. O įsipareigojimus svarbu vertinti atsakingai. Gauname galimybę, bet tinkamai ja pasinaudoti – disciplinos klausimas.

Jei ruošiamasi pirkti naują automobilį, bet neturima užtektinai pinigų, tuomet įmanomas įsigijimo išsimokėtinai variantas. Tad aktualu, ar greitasis kreditas vertas dėmesio planuojant pirkti naudotą transporto priemonę.

Pasamprotaukime. Taupote automobiliui, turite atsidėję 3 tūkst. eurų. Mąstote dar kiek pataupyti ir tada įsigyti. Ir netikėtai randate patrauklų skelbimą. Kaina – būtent 3 tūkst. eurų. Lyg ir galėtumėte sau leisti įsigyti tokią mašiną, ar ne? Visgi atsižvelgiant į laukiančias išlaidas (nuo tepalų keitimo iki visų kitų, minėtų aukščiau) tampa aišku, kad tie 3 tūkst. – negalutinė suma, o tik pirminė. Tačiau variantas geras, o iki atlyginimo – 5 dienos… Ką daryti? Akivaizdu, kad greitasis kreditas šiuo atveju intriguoja. Visai kitokia situacija būtų, jei trūktų didesnės sumos ir nežinotumėte, ar atlyginimas bus po poros savaičių, ar dar pora savaičių vėluos ir teks laukti mėnesį.

Aptarus transporto priemonių ir pinigų skolinimosi temas galima teigti, kad tikrai yra apie ką pamąstyti. Už jus nenuspręsime, ar skolintis, ar ne, tačiau svarbu suprasti, jog kredito ėmimas – atsakingas procesas, reikalaujantis dėmesingumo ir atsakingumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.