Artėjant žiemai, reikia pasiruošti ne tik sugrįžtantiems atšiauriems orams, kasmetiniams gripo proveržiams ir naujiems paltų bei batų pirkimams, bet turime pasiruošti ir savo transporto priemones.
Pakeisti žiemines padangas žiemos sezonui yra tas pats, kaip žiemą avėti sniego batus. Žieminės padangos suteikia geriausią sukibimą su sniegu, nukreipia vandenį iš po padangos, užtikrindamos transporto priemonėms didesnį stabilumą ir saugumą. Rezultatas – geresnis sukibimas ir lengvesnis važiavimas ledu.
Remiantis žieminių padangų konstrukcinėmis savybėmis, jų gamintojai rekomenduoja jas montuoti, kai vidutinė paros oro temperatūra mažiausiai savaitę nukrenta iki 5–7 laipsnių šilumos arba valstybės nustatytais įstatymais iki nurodytos datos.
Kuo žieminės padangos kitokios nei vasarinės?
Žieminėms padangoms gaminti naudojami minkštesni gumos mišiniai, kurie yra lankstesni nei padangoms skirtoms vasarai. Žieminėse padangose yra silicio dioksido – medžiagos, gaunamos iš smėlio, kuris, naudojant guminius mišinius, pagerina sukibimą esant žemesnei temperatūrai.
Paprastai žieminių padangų protektoriaus raštas yra atviresnis su gilesnėmis lamelėmis (grioveliais), kurios skirtos ledui ir sniegui atstumti. Jos turi palyginti aštrius kraštus, kurie padeda geriau sukibti su sniegu, ledu ir šlakais padengtomis dangomis. Kita vertus, visos sezoninės padangos yra skirtos vandeniui atstumti, o jų seklesnės lamelės gali prisipildyti sniego ir purvo, todėl netenka sukibimo. Žieminių padangų dizainas ne tik pagerina valdymą šaltu oru, bet pagerina ir stabdymą ant sausos dangos.
Jūsų vairuojamos transporto priemonės tipas taip pat atspindi, kurios žieminės padangos jums tinka geriausiai. Panašiai kaip vasarą pirktumėte kitokias padangas savo R16 ar sportiniam automobiliui, tas pats pasakytina ir apie jūsų žiemines padangas. Norint pasiekti geriausio efektyvumo vairuojant žiemą, padangos turi būti gerai pritaikyti jūsų transporto priemonei.