Kaip išvengti automobilio durų užsitrenkimo?

Vairuotojai teigia, jog automobilio durų užsitrenkimas yra viena nemaloniausių ir labiausiai erzinančių situacijų. Nieko nėra blogiau, kaip matyti raktus automobilio viduje, bet negalėti į jį įeiti. Tačiau ne vien raktų pamiršimas automobilio salone priveda prie beviltiškos situacijos. Esama ir daugiau įvairių situacijų, kuomet reikalingas profesionalus automobilių atrakinimas išsikvietus meistrą. Tad dalinamės patarimais, kaip išvengti trypčiojimo aplink automobilį negalint jo atrakinti.

Kur jūsų raktai?

Daugelis automobilių automatiškai užsirakina dėl to, kad automobilio raktai paliekami užvedimo spynoje, ant sėdynės, prietaisų skydelio ar bagažinėje. Nors gali būti sunku užrakinti transporto priemonę be raktų, taip gali atsitikti naudojant tam tikrų tipų apsaugos nuo vagystės sistemas arba dėl centrinio durų užrakto mechanizmo, kuris yra įrengtas praktiškai visuose naujesniuose automobiliuose, veikimo sutrikimų.

Tačiau tai neturėtų būti problema, jūs galite lengvai išmokti pasitikrinti, ar turite automobilio raktelius, kai išlipate iš automobilio arba prieš uždarant jo bagažinę. Pavyzdžiui, įpratę nešioti automobilio raktelius tam tikroje vietoje (pavyzdžiui, kišenėje), pritvirtinę ką nors prie savo raktų pakabuko, kad jis būtų šiek tiek sunkesnis, jums bus sunkiau nepastebėti, kad jų neturite su savimi. Įprotis yra viskas!

Užrakto sistemos turi veikti nepriekaištingai

Netinkamos centrinio užrakto sistemos arba išsikrovę akumuliatoriai (tiek automobilio akumuliatorius, tiek baterija jūsų automobilio nuotolinio valdymo pultelyje ar raktelyje) gali būti atsakingi už automobilio užsirakinimą ar spynos blokavimą. Jei įtariate, kad su užraktais ar atrakinimo pulteliu kažkas negerai, neatidėkite jos patikrinimo, nes paprasta priežiūra gali užkirsti kelią daugeliui nusivylimų ir problemų vėliau.

Niekada nepalikite raktų bagažinėje

Bagažinė visada užsitrenkia, tad raktų padėjimas į bagažinę, kol kraustote krepšius, tikrai bloga mintis. Apsisuksite, uždarysite bagažinę ir raktų jau negalėsite paimti. Kuomet atsidarote bagažinę, visada raktus įsidėkite į kišenę ar laikykite rankoje, nepalikite jų pačioje bagažinėje.

Tas pats galioja ir automobilio sėdynei, kaip jau minėjome anksčiau. Ir kitoms vietoms pačiame automobilyje. Raktas visada turi būti su jumis!

Turėkite atsarginį raktą

Tačiau jei jau taip atsitiko, pirmiausia reikėtų pasiimti atsarginius raktus. Juos tiesiog privaloma turėti. Nebūtina nešiotis su savimi, tačiau turėti namuose saugioje ir prieinamoje vietoje yra geras sprendimas. Jei įsigijote naudotą automobilį ir gavote tik vieną raktą – pasigaminkite atsarginį.

Situacijos, kuomet galite neįeiti į automobilį

Kaip jau supratote, dažniausia problema, pačių vairuotojų paliekami raktai automobilyje ir užsitrenkusios durys. Tačiau būna ir užrakto gedimai, kuomet dėl kokių nors priežasčių spyna tiesiog neatsirakina, nors ir turite originalų raktą. Dar blogiau, kuomet stipriau pasukus raktelį spynoje šis nulūžta ir jo negalima ištraukti – tuomet tenka kviesti meistrą, reikalingas avarinis automobilio atrakinimas. Išsekęs akumuliatorius ar raktelio baterijos taip pat dažna situacija, tačiau ne problema, jei yra galimybė atrakinti automobilį mechaniškai.

Tvarkytis patiems ar kviesti spynų meistrą?

Internete galima rasti daugybę skirtingų instrukcijų, kaip atrakinti duris naudojant vielutes, siūlys, pakabas ir pan. Teoriškai viskas veikia ir galima pasinaudoti tomis instrukcijomis. Praktiškai, jei esate ne namuose, nerasite tokių įrankių, o ir bandymas „padaryti tarpelį vielutei“ baigiasi pažeistais dažais ar įbrėžimais korpuse. Tad jei tik turite galimybę, kvieskite meistrą, kuris turi patirties, žino visus metodus ir turi reikiamus įrankius atverti jūsų automobilio duris.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.