Automobilio kainą lemia objektyvūs bei subjektyvūs veiksniai

vertė

Atėjo metas atsisveikinti su savo numylėta…mažule? Jei klausotės lietuviškos pop muzikos, tikriausiai žinote, jog tai – ne kas kita, kaip jūsų numylėtas automobilis. Šį, anksčiau ar vėliau, tenka parduoti. Savaime suprantama, jog parduodantys automobilį turi du tikslus (nepaisant svajonės, jog mylėtas mašiniukas patektų į kitas rūpestingas rankas). Visų pirma, transporto priemonę parduoti kuo greičiau ir išvengti situacijos, kai skelbimas pamirštas „kabo“ mėnesių mėnesiais. Antra – gauti pageidaujamą sumą pinigų, kuri, reikia suprasti, bus mažesnė nei už tą automobilį kažkada mokėta. Norint, jog automobilio pardavimas taptų teigiama patirtimi, turi būti numatyta adekvata transporto priemonės kaina.

Esama reali automobilio kaina priklauso nuo daugybės objektyvių faktorių, apie kuriuos kartais net nepagalvotume. Logiška, jog automobilio rinkos kaina priklauso nuo markės, modelio, gamybos metų. Svarbi ir registracijos data: kuo ji ankstesnė, tuo automobilis kainuos mažiau. Kainai įtakos turi ir automobilio (keleivinis, krovinis ar pan.) bei važiuoklės (sedanas, hečbekas, universalas) tipai, taip pat durelių skaičius. Dar kelis svarbūs faktoriai: variklio tūris bei arklio galios, trasmisijos tipas, degalų rūšis.

Negalima pamiršti ir ridos: automobilių vertinimas didele dalimi priklauso nuo šio faktoriaus. Kuo daugiau automobilis „numynęs“, tuo, tikėtina, kainuos mažiau. Didelis kilometrų skaičius leidžia kelti pagrįstą hipotezę, jog tam tikros automobilio dalys netrukus gali išeiti į „pensiją“ ir pareikalauti remonto. Kalbant apie remontą, jei šis neseniai buvo atliktas, svarbu žinoti, ar automobilio dalys buvo pakeistos originaliomis. Priešingu atveju, nepaisant to, jog buvo patirtos solidžios remonto išlaidos, transporto priemonės vertė krenta.

Kalbant apie automobilio pirkimą, o ne pardavimą, dėmesį derėtų atkreipti ir į tam tikrus subjetyvius faktorius, kurie nėra įtraukiami į realios transporto priemonės kainos apskaičiavimą. Pavyzdžiui, automobilio naudojimo istorija. Faktas, jog nusižiūrėtas automobilis buvo naudojamas taksi paslaugoms teikti, turėtų versti dar kartą apgalvoti šio įsigijimo galimybę. Keliai, kuriais automobilis buvo eksploatuojamas, laikymo sąlygos (garažas ar laukas), papildomi daiktai (papildomas padangų kompletas, gesintuvas ir pan.) ir kita – taip pat svarbūs niuansai, aišku, apie kai kuriuos ne visada pirkėjas sužino tiesą.

 

Automobilių įvertinimas  pagrįstas gali būti tik tada, kai yra atliekamas asmenų ar įmonių, turinčių teisę verstis tokia veikla. Šis niuansas svarbus kalbant ne tik apie parduodamus automobilius, bet ir perkamus su paskola. Logiška, juk niekaip kitaip bankui nepagrįsi, jog pageidaujama tansporto priemonė kainuoja būtent tiek, kiek prašoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.